Żarty informatyczne – przegląd najzabawniejszych dowcipów o informatykach

Poczucie humoru to jedna z najbardziej cenionych cech charakteru. Z chęcią otaczamy się ludźmi, którzy je posiadają, bowiem stanowią doskonałych towarzyszy i kompanów do zabawy. Nie kłamie również popularne powiedzenie, w myśl którego śmiech to zdrowie. Dzięki niemu skutecznie rozładujemy stres, poprawimy sobie nastrój, uwalniając endorfiny, dotlenimy organizm, a nawet wzmocnimy układ odpornościowy. Gdy się śmiejemy, wzrasta bowiem produkcja limfocytów T odpowiedzialnych za zwalczanie wirusów. Gdzie szukać więc powodów do śmiechu?

Wiele korzyści ze wspólnego żartowania

Najwięcej radości sprawia żartowanie ze znajomymi, także z pracy. Dodatkowo przemawia za tym fakt, że niemal każda grupa zawodowa posiada charakterystyczne żarty, które są związane z branżowym żargonem, warunkami wykonywanego zawodu lub zabawnymi sytuacjami, jakie są standardem dla danej profesji. To dowcipy i śmieszne powiedzenia, które bawią, a także integrują i wzmacniają zażyłość. Jedną z takich grup są informatycy i programiści, przez większość społeczeństwa postrzegani w podobny sposób.

Co takiego śmiesznego jest w specjalistach od komputerów?

Żartów na temat informatyków nie brakuje. Możemy spotkać się zarówno z tradycyjnymi dowcipami przekazywanymi drogą ustną lub w formie tekstowej, z informatycznymi memami, czyli zabawnymi obrazkami wyposażonymi w dosadne podpisy, krótkimi śmiesznymi filmami video, jak i intrygującymi rebusami. Co najczęściej jest w nich przedmiotem śmiechu? Stereotypowy wizerunek specjalisty od komputerów. Z reguły jest to mężczyzna, który zdecydowanie nie zachwyca tężyzną fizyczną i któremu daleko do uwodzicielskiego amanta. Towarzyszą mu okulary o grubych szkłach, niedbale skompletowane ubrania i nieodłączny laptop. Nie posiada wielu przyjaciół, nie wspominając już o partnerce i w pełni skupia się na swojej pracy. W wolnym czasie natomiast gra w gry komputerowe. Żarty informatyczne poruszają więc problematykę skomplikowanych relacji damsko – męskich, a raczej ich braku, zagadnień związanych z wykonywanymi obowiązkami oraz kwestię znakomitej sytuacji na rynku pracy, w jakiej znajdują się programiści.

Najlepsze żarty o informatykach

Przedstawiające programistę memy często zwracają uwagę na brak zrozumienia, z jakim spotyka się jego praca. Doskonale pokazuje to obrazek, na którym programista siedzi przy komputerze, a jego przełożony najpierw mówi mu: „Za co my ci w ogóle płacimy? Przecież wszystko działa!”, a następnie: „Program przestał działać. Za co my ci w ogóle płacimy?”. Obiektem żartów o programistach jest również poczucie prestiżu i wyjątkowości, które towarzyszy niektórym osobom wykonującym ten zawód. Podsumowuje go mem z mężczyzną, który ledwo może powstrzymać się od mówienia, ozdobiony następującym podpisem: „Ten trudny moment, gdy jesteś na imprezie już od godziny i jeszcze nikomu nie powiedziałeś, że jesteś programistą i zarabiasz grube tysiące za kilka minut pracy”. Z mody nie wychodzą także tradycyjne dowcipy informatyczne, które bazują na słownictwie typowym dla branży. Oto niektóre z nich:

Dziewczyna rozmawia ze swoim partnerem, programistą.
– Kochanie, uświadomiłam sobie, że w pewnym sensie mój ginekolog zna mnie dużo lepiej, niż ty.
– Nic nie poradzę na to, że ja jestem userem, a on jest adminem. – odpowiada chłopak.

Jak informatyk mówi do swojej ukochanej?
– Myszko!

Co mówi programista, który dostaje w prezencie pendrive?
– Bardzo dziękuję za pamięć.

Codzienna dawka dobrego humoru

Internet stanowi prawdziwą skarbnicę żartów o programistach. Znajdziemy je między innymi na takich stronach jak redmik.pl. Jedną z jej największych zalet jest bardzo duża ilość oferowanych treści, które są na bieżąco uaktualniane. Dzięki temu każdego dnia można liczyć na nową porcję żartów i skuteczną poprawę nastroju. Podział na kategorie umożliwia wygodne przeglądanie konkretnych materiałów, a opcja dodawania własnych memów i dowcipów stanowi wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią dzielić się interesującymi nowinkami z innymi ludźmi. To serwis, który dostarczy długich godzin rozrywki na najwyższym poziomie!

Add Comment