Z jakimi filmami warto kojarzyć Quentina Tarantino?

Dla wielu osób Quentin Tarantino to jeden z trzech najlepszych reżyserów na całym świecie. Na pewno dla pozostałych jest to zaś absolutnie ścisła czołówka. Na ten moment Quentin Tarantino ma na swoim koncie już kilka najważniejszych nagród, czyli Oscarów, ale jego sympatycy twierdzą, że to zdecydowanie nie koniec, a kolejne laury to naprawdę tylko kwestia czasu.

Mężczyzna ten przyszedł na świat 27 marca 1963 w Knoxville; w stanie Tennessee; w Stanach Zjednoczonych. Quentin Tarantino jest amerykańskim reżyserem, a także scenarzystą filmowym. Czasami zdarza mu się być aktorem i producentem, jednak bardziej skupia się na dwóch wcześniej wymienionych profesjach. Eksperci uważają go za jednego z głównych przedstawicieli postmodernizmu filmowego.

Quentin Tarantino zdobył uznanie swoich fanów przede wszystkim takimi propozycjami jak „Pulp Ficton czy „Wściekłe psy”. Filmy te spodobały się masowej widowni, ponieważ miały wyjątkowo rozbudowane dialogi i epatowała w nich brutalność. Nie ma co ukrywać – wiele ludzi właśnie tego oczekuje po dobrym kinie akcji. Na jego koncie znajdują się też takie produkcje, jak choćby „Jackie Brown”, dwie części „Kill Bill” czy „Bękarty Wojny”.

Quentin Tarantino ma w swoim dorobku już kilka prestiżowych nagród. Na pewno warto wymienić Złotą Palmę, którą otrzymał w 1994 roku za film „Pulp Fiction”. Rok potem otrzymał Oscara od Akademii Filmowej za tę samą produkcję. Dołożył to tego Złotego Globa. Innym wielkim sukcesem – ale pewnie nie ostatnim – był film „Django”. Quentin Tarantino został uhonorowany dwoma Oscarami – za scenariusz oraz za rolę drugoplanową. Jak widać, jest to człowiek wielu talentów, ponieważ zyskuje uznanie najważniejszych ludzi w tym świecie nie tylko za samą reżyserię.

 

 

 

 

Add Comment