Dlaczego ludzie tak lubią oglądać komedie?

Bardzo dużo osób po pracy czy szkole chce po prostu odstresować się i zrelaksować. Nie może to być jednak w ogóle zaskakujące – mnóstwo ludzi ma zamiar chociaż na chwilę zapomnieć o kłopotach dnia codziennego. Tak naprawdę, nikomu z nas ich nie brakuje. Polacy chcą zregenerować się i wybierają różne formy, aby osiągnąć ten cel. Bardzo dużo osób po prostu decyduje się na sen. Jeszcze inni siadają przed telewizorami i oglądają seriale. Jest też grupa osób, która idzie na miasto. Dla nich taki wypad jest najlepszą formą relaksu. Mnóstwo ludzi udaje się do okolicznych restauracji, pubów czy barów. Są też osoby, które wybierają kino. To znakomita szansa na odprężenie się i zajęcie swojej głowy myślami innymi, niż tymi dotyczącymi pracy czy szkoły. Dla wielu osób kino jest jedną z najlepszych form na zrelaksowanie się i zregenerowanie. Trzeba też dodać, że na brak nowości nie ma co narzekać. Praktycznie co tydzień na ekrany kin wchodzą nowe produkcje. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni film i już można cieszyć się jego oglądaniem. Sporo osób ma jednak kłopot z podjęciem takiej decyzji. Bardzo wielu ludzi dokładnie nie wie, na co się zdecydować. Najczęściej jednak ludzie wybierają komedie. Dlaczego te filmy są tak popularne?

Komedia to taki gatunek filmowy, który daje chyba największe szanse na zregenerowanie umysłu i zrelaksowanie się. Przyjmuje się, że pierwszy film – w tej właśnie kategorii – powstał dokładnie w 1895 roku. Zrealizowali go słynni bracia Lumiere, a nosił on tytuł „Polewacz polany”. Bardzo dużo ekspertów dodaje, że początki komedii miały związek z burleską, która była też nazywana slapstickiem. Do rozwoju tego gatunku na pewno przyczyniły się takie osoby, jak Mack Sennett, Charlie Chaplin czy Buster Keaton. Ich następcami byli bracia Marx, Ernst Lubitsch czy Louis de Funes. To oni stworzyli podwaliny, które sprawiły, że dzisiaj komedia jest tak często wybierana.

Przede wszystkim, akcja takiego filmu może być kompletnie oderwana od rzeczywistości. Ludzie, którzy przychodzą do kina właśnie czegoś takiego oczekują. Mają zamiar zapomnieć o szarej rzeczywistości i szukają coś nowego. W komedii czegoś takiego im na pewno nie zabraknie. Często wątki są nie do końca realistyczne, ale czy ktoś się tą kwestią przejmuje? Dokładnie, komedia nie jest po to, żeby wszystko było w 100% logiczne. Twórcy tych filmów tworzą projekcje, które mają przede wszystkim rozśmieszyć widza. Kinomaniacy wybierający komedię chcą po prostu zrelaksować się. Przy tym gatunku na pewno mają taką szansę. Komedia to chyba najlepszy rodzaj właśnie dla ludzi, którzy chcą odprężyć się i zregenerować. Oglądając inne gatunki, jak choćby dramat czy film obyczajowy, będzie o to znacznie trudniej. To wymagające filmy, które często nie mają szczęśliwego zakończenia. Komedia ma rozśmieszyć i wzruszyć, ale ze śmiechu. Fani tego gatunku nie chcą wychodzić z kin smutni czy zafrasowani obejrzaną projekcją.

Jakie komedie na pewno warto zobaczyć? Jest ich mnóstwo. Producenci zdają sobie sprawę, że ten gatunek ma wielki potencjał, dlatego co rusz jesteśmy zasypywani nowymi propozycjami. Na pewno warto zwrócić uwagę na twórczość Woody’ego Allena, który jest jednym z najlepszych reżyserów filmów komediowych. Osoba ta słynie z niebanalnej riposty i przedstawiania otaczającej nas rzeczywistości w krzywym zwierciadle. Wiele osób podkreśla, że jego filmy charakteryzują się odpowiednim tempem i licznymi gagami. Które z nich warto zobaczyć? W pierwszej kolejności „Miłość i śmierć” czy „Annie Hall”. Warto też zwrócić uwagę na „Noc w operze”. To film z 1935 roku, który różni się od obecnie wprowadzanych produkcji i stanowi znakomite połączenie klasycznego humoru z farsą, slapstickiem oraz musicalem. Do klasyki gatunku zaliczają się też takie pozycje, jak „Czy leci z nami pilot?”, „Naga Broń” czy polska „Seksmisja”. Oglądając te filmy można naprawdę sporo się pośmiać. Dlatego właśnie komedia cały czas ma wielu wiernych fanów i raczej nie należy spodziewać się, aby ta kwestia uległa zmianie.

 

Add Comment