Co to jest Wideorejestrator?

Coraz więcej osób ma w swoim domu sporą liczbę urządzeń elektronicznych. Nie może to jednak dla nikogo być zaskakujące – żyjemy w XXI wieku, gdzie taki sprzęt potrafi bardzo ułatwić nam wykonywanie codziennych czynności. To jednak nie wszystko. Takie urządzenia są również relatywnie tanie, co rzecz jasna mocno wpływa na to, że są tak często przez nas wybierane. Jeśli coś jest dobre i tanie, to można sobie pozwolić na takie zakupy.

Na pewno do grupy takich nowoczesnych sprzętów zalicza się wideorejestrator. Co dokładnie oznacza to pojęcie? Czym zajmuje się ten sprzęt? Już śpieszymy z udzieleniem najważniejszych informacji na ten właśnie temat. Otóż wideorejestrator to przyrząd pomiarowy przeznaczony do kontrolnego mierzenia prędkości. To jednak nie jedyne jego zastosowanie. Poza tą funkcją, wideorejestrator zajmuje się też rejestracją obrazu w sposób ciągły. Dawniej, to zadanie było wykonywane na kasecie wideo. Teraz wideorejestrator wykonuje te wszystkie wyżej wymienione czynności na nośniku cyfrowym. Może nim być chociażby dysk twardy albo karta pamięci. Warto zaznaczyć, że wideorejestrator to aktualnie wyspecjalizowany komputer PC taktowany kilkusetmegahercowym zegarem. Ich nowoczesne zastosowanie umożliwia magazynowanie cyfrowych sekwencji video. Są one w formacie skompresowanym przeznaczonych właśnie dla standardowych obrazów telewizyjnych.

Obecnie takie urządzenia są bardzo często używane w naszych … samochodach. Taki specjalny wideorejestrator pozwala nagrywać pokonywaną trasę. Czasami też może być dowodem w sprawie. Jeśli ktoś oskarży nas niesłusznie o spowodowanie wypadku czy nawet zwykłe przekroczenie przepisów ruchu drogowego, to możemy dzięki zapisowi właśnie z wideorejestratora dowieść naszej niewinności.

 

Add Comment